A Microsoft nagy jövőt lát digitális asszisztense üzleti intelligencia megoldásokban való felhasználásában.
2015. december 03. 13:22
p
0
0
0
Mentés
Úgy tűnik a Microsoft a Cortana-ban nagy jövőt lát, hiszen nem ragad meg az egyszeri digitális asszisztensi feladatoknál, hanem komoly üzleti segédeszközzé szeretnék felturbózni.Manapság már szinte mindennap hallani, hogy mesterséges intelligenciák szíve dobog megannyi megoldásban, gondoltak egy merészet és a Power BI üzleti intelligencia megoldásukba is belerakták a Cortana-t. Ezen túl a programban nem csak írott, hanem beszélt kereséseket is lehet folytatni, de a legmarkánsabban úgy jelenik meg, ha egy-egy adatbázis lekérdezése során pl. utasítjuk a Cortana-t, hogy jelenítse meg a negyedéves eredményeinket, vagy rajzoljon egy grafikont a keresett termék jellemzői lapján az aktuális hónapra.
Mivel a Cortana hozzáfér a Power BI adatbázisaihoz, remekül alkalmas erre a feladatra nemcsak prezentációk során, de a hétköznapi munkavégzés közben is, mint virtuális munkatárs. Jelenleg csak a Windows 10 1511-es frissítésével működik a „beszélő üzleti intelligencia”. A Microsoft egyébként a Cortana-t más csomagolásban is ajánlja üzleti célokra, a Cortana Analytics viszont inkább a gépi tanulás és az automatizációt igénylő üzleti feladatokra lett kihegyezve, mint a mindentudó digitális titkárnőjére. Nyilván a redmondiak számára is az a fontos az élet minden területén el tudják adni a terméküket.
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit. A CES 2025 technológiai kiállításon bemutatott eszköz jelentős előrelépést mutat a 2020-as koncepcióhoz képest
A mesterséges intelligencia megjelenése a hadviselésben radikálisan formálja át a modern háborúk arculatát. Az autonóm fegyverek fejlesztése komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a nagyhatalmak versenyfutása már elkezdődött.
Európa komoly lemaradással küzd a félvezetők gyártása terén, pedig a mesterséges intelligencia 2030-ra akár 600 milliárd dollárral járulhat hozzá a kontinens gazdaságához. Az USA és Kína technológiai dominanciája arra ösztönzi az európai ágazatot, hogy többet fektessenek be az MI-értéklánc egyes területeibe.
Esőben és hóban, világosban és sötétben, a Citadella és az Empire State Building felett is ugyanakkora élmény repülni. A Microsoft Flight Simulator segítségével ezt már lényegében bárki átélheti.